الگوریتم ملخ ، یکی از جدید ترین الگوریتم های بهینه سازی و فراابتکاری می باشد که با الهام از ملخ های مهاجر و رفتار حرکتی آنها ایده گرفته شده است. در ادامه ما کد پایتون الگوریتم ملخ را آماده سازی کرده ایم. میتوانید کد پایتون الگوریتم GOA را خریداری کرده و استفاده کنید.

 

کد پایتون الگوریتم ملخ : این کد در پایتون نوشته شده است و تمامی مراحل الگوریتم ملخ یا GOA بصورت کامل در این فایل به زبان پایتون شبیه سازی شده است.

 

الگوریتم ملخ در مقاله ای با نام Grasshopper Optimisation Algorithm: Theory and application در سال 2017 توسط صارمی و میرجلیلی معرفی  شد. در واقع در این مقاله با بررسی رفتار مهاجرت ملخ ها در دوران نوزادی و بلوغ ، یک الگوریتم بهینه سازی ابداع شده است.

کد پایتون الگوریتم ملخ

 

همانطور که میدانید در الگوریتم های بهینه سازی دو مسئله مهم و حیاتی وجود دارد :

  1. قدرت اکتشاف الگوریتم که بنام Exploration شناخته میشود.
  2. قدرت بهره برداری الگوریتم که بنام Exploatation شناخته میشود.

اگر یک الگوریتم بهینه سازی ، در مرحله اکشتاف یا در مرحله بهره برداری قدرت خوبی نداشته باشد ، نمیتواند در یافتن جواب بهینه دقت خوبی داشته باشد و عموما در بهینه های محلی گیر میکند.

در الگوریتم ملخ ، سوئیچ بین فاز اکشتاف و بهره برداری توسط الگوریتم ، و بصورت اتوماتیک صورت میگیرد و مکانیزمی برای ایجاد تعادل بین این دو گام در نظر گرفته شده است.

 

در این محصول ، ما الگوریتم ملخ را در پایتون کد نویسی کرده ایم و برای دانلود در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم تا بتوانید در پروژه ها و کارهای تحقیقاتی و بهینه سازی خود از آن استفاده کنید.

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “کد پایتون الگوریتم ملخ : الگوریتم ملخ در پایتون، پیاده سازی الگوریتم GOA در پایتون”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اطلاعات فروشنده